Smycze reklamoweJak przygotować pliki do projektu smycze

Jak przygotować pliki

Jak przygotować pliki?

Makiety do przygotowania projektu smyczy

W pliku znajdziesz makietę do przygotowania smyczy z karabinkiem, karabinkiem oraz klamerką plus opcjonalnie z bezpiecznikiem.

10mm visualisation model
15mm visualisation model
20mm visualisation model
25mm visualisation model

Informacje techniczne
Przysłane projekty powinny być zapisane jako pliki wektorowe: CDR (do wersji 15), AI (do wersji CS6), EPS lub PDF (press quality)
Użyte w projekcie kolory powinny pochodzić z palety PANTONE Matching System® dla papierów powlekanych. Nadruk z kolorystyki CMYK lub RGB może się różnić o jeden lub dwa tony od oczekiwanego.
Projekt powinien być przygotowany w skali 1:1 dla całej długości smyczy (dla nadruków dwustronnych projekt dla przodu i tyłu smyczy).
Zalecamy zastosowanie 1,5 mm marginesu od brzegu smyczy dla istotnych elementów graficznych (np. teksty, logo).
Wszystkie teksty powinny być zamienione na krzywe.
Efekty takie jak np. cienie i przezroczystości powinny być spłaszczone.

Najczęstsze błędy w projektach

KOLORY
Kolory wyświetlane na poszczególnych monitorach komputerowych mogą różnić się od siebie i kolor widziany w monitorze może różnić się od koloru wydrukowanego. Jeśli zależy Państwu na dokładnym odwzorowaniu koloru jedyną metodą jest użycie wzornika kolorów PANTONE Matching System® dla papierów powlekanych. Drukujemy smycze w każdej przysłanej przez klienta kolorystyce jednak w kolorystyce innej niż PANTONE® gotowy produkt może się różnić od oczekiwanego, w takim przypadku proponujemy wykonanie wzoru smyczy i wysłanie jej do Państwa w celu akceptacji.

CZCIONKI
Przed przysłaniem pracy prosimy o zmianę wszystkich czcionek na krzywe (wektory) w przeciwnym razie tekst może być napisany inną czcionką niż zakładał autor. Kolejnym bardzo częstym błędem związanym z czcionkami jest zbyt mały rozmiar użytej czcionki powodujący wydrukowanie nieczytelnych tekstów, minimalna wysokość litery w zależności od techniki znakowania i koloru to około 1,5 mm.

EFEKTY SPECJALNE COREL
Czasami zdarza się że efekty specjalne typu przezroczystość, cień czy soczewki źle się rozbarwiają i w rezultacie nadruk różni się od projektu np inny kolor cienia, brak przezroczystości itd. Dobrym rozwiązaniem w celu uniknięcia ewentualnych problemów z efektami specjalnymi jest zamiana obiektów z efektami na bitmapę 300DPI CMYK.

Pomóż nam się rozwijać i bądź na bieżąco!